Kiełczynek: oczyszczalnia prawie gotowa. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę

Kiełczynek: oczyszczalnia prawie gotowa. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Kiełczynku (gmina Książ Wlkp.) postępuje zgodnie z harmonogramem. 6 sierpnia 2025 r. odbył się kolejny odbiór częściowy – samorząd informuje, że efekty prac są coraz bardziej widoczne.

Co już wykonano

Zakończono budowę dwóch sekwencyjnych reaktorów biologicznych wraz z całym osprzętem i rurociągami. Gotowe są też: zbiornik osadu, przepompownia ścieków, przepompownia osadów dowożonych oraz płyta fundamentowa pod agregat prądotwórczy. W budynku administracyjno-technicznym trwa montaż wyposażenia sanitarnego.

Co jeszcze przed ekipami

Na placu budowy działa już tymczasowe składowisko osadu odwodnionego i skratek. Rozpoczęto przygotowania pod fundamenty stacji zlewczych oraz wznoszenie wiaty na osad odwodniony. W najbliższym czasie wykonawca wejdzie w etap robót nawierzchniowych i instalacji docelowego wyposażenia technologicznego oczyszczalni.

>>>„Trzeźwy poranek” w powiecie śremskim. Trzech kierowców wpadło jeden po drugim

Dlaczego to ważne dla gminy

Samorząd podkreśla, że modernizacja to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych Książa Wielkopolskiego. Po zakończeniu wszystkich etapów obiekt ma zwiększyć wydajność przerobu ścieków i spełniać aktualne standardy ochrony środowiska, co przełoży się na bezpieczeństwo ekologiczne i komfort mieszkańców.

Prev
Next